Неділя, 24.11.2024, 19:00
Лікарські рослини та способи їх
застосування в народній медицині.
Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук
Меню
Загальні відомості про лікарські рослини [2]
Лікування шлунково-кишкових захворювань. [23]
Рослини,застосовувані в народі при лікуванні шлунково-кишкових захворювань
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Головна » Статті » Лікування шлунково-кишкових захворювань.

Копитняк європейський

Копитняк європейський

Копитняк європейський (підкопитник). Російська назва — копытень европейский

Багаторічна рослина з повзучим кореневищем. Стебло теж повзуче. Листки на довгих черешках, нирковидні і округлі, дуже схожі на кінське копито (звідси назва). Вся рослина вкрита короткими волосками, пухнаста. Квітки дрібні, всередині темно-червоні, зовні буро-зелені. Цвіте в квітні. Смак цієї рослини гіркий; гострий неприємний запах, особливо розтертих частин, специфічний, досить сильний, трохи нагадує запах валеріанового кореня.

Росте в листяних, рідше в хвойних, лісах на листяному перегної, під кущами ліщини тощо. Зустрічається скрізь у лісах.

Збирають листя під час цвітіння, а кореневища зкоренями рано навесні.

Рослина (кореневище) трохи отруйна.

На організм людини діє сечогінно, поліпшує травлення.

Вживання. Ця рослина використовувалась у науковій медицині колись більше, ніж тепер. Рослина отруйна, і нею не можна зловживати.

Народна медицина користується цією рослиною як сечогінним. Для цього кореневища копитняка варять на козиному молоці або користуються водним відваром. Чай з копитняка полегшує місячне у жінок, послаблює кишечник, сприяє травленню, застосовується при гастритах, хворобах печінки, жовтяниці. Доза: 3—5 г сухої рослини на 1 склянку рідини. Найкращим способом застосування вважають приймання його на молоці.

Порошок з кореневищ або листків вживається в народній медицині головним чином для того, щоб викликати блювання, а коли треба — і чхання.

Даємо кілька народних рецептів для випадків, коли копитняк вважається особливо корисним:

1. Водний напар з трави копитняка, змішаної в рівних частинах з квітками цмину піскового , вважається корисним при жовтяниці. Доза: 1 столова ложка суміші на 1 склянку кип'ятку.

2. Виділення менструальної крові посилюють вживанням порошку з зілля копитняка, взятого на кінчику ножа і внесеного в чарку молока. П'ють натщесерце 1 чарку на день.

3. Копитняк, в суміші з іншими відхаркувальними лікарськими рослинами, вживається у вигляді відвару при бронхітах в такій суміші: копитняка — 2,0 г, розхідника —3,0 г і парила звичайного —2,0 г.

2 столові ложки цієї суміші кип'ятять у 0,5 л води 10 хвилин і потім парять 20 хвилин, проціджують і п'ють ковтками не більше як 2 чашки на день.

4. В народі існує спосіб примусити п'яницю перестати пиячити. На деяких п'яниць цей спосіб діє. Полягає він в тому, що в склянку горілки вливають столову ложку відвару з кореневища копитняка. П'яниця про це не мусить знати. Така суміш горілки викликає блювання і нібито сильну огиду до алкоголю.

Зберігання. Кореневища з коренями і траву копитняка зберігають у ящиках, викладених всередині папером.

Категорія: Лікування шлунково-кишкових захворювань. | Додав: Адмін (15.11.2013)
Переглядів: 609 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу