Неділя, 24.11.2024, 19:07
Лікарські рослини та способи їх
застосування в народній медицині.
Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук
Меню
Загальні відомості про лікарські рослини [2]
Лікування шлунково-кишкових захворювань. [23]
Рослини,застосовувані в народі при лікуванні шлунково-кишкових захворювань
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Головна » Статті » Лікування шлунково-кишкових захворювань.

Полин гіркий

Полин гіркий

Artemisia absinthium L.—. Російська назва — полынь горькая; польська — piolun. Родина: Compositae — складноцвіті. Дуже популярна, всім відома рослина. Полин гіркий дуже поширений, росте по пустирях, парових посівах, межах, полях і фактично є бур'ян. Цвіте в липні-серпні.

Збирають під час цвітіння гілки з квітками і листками.

На організм людини діє: зміцнює шлунок, виганяє круглих глистів, затримує понос, посилює мляву перистальтику кишок.

Вживання. Полин вживає наукова і народна медицина, причому народне лікування в користуванні цією рослиною не відходить від наукової медицини і користується всіма її методами. Істотними лікувальними речовинами у полину вважають полинове ефірне масло і гіркі речовини. Полин вживається всередину в порошках, настої (на спирті, горілці) і відварі як засіб, що збуджує травну діяльність шлунково-кишкового тракту і посилює апетит, а також як вітрогінне. Зовнішньо — для компресів і примочок при ушибах, а також у клізмах проти круглих глистів.

Полином не слід зловживати, особливо при недокрів'ї. Тривале, надмірне застосування полину, навіть у невисоких дозах, може спричинитися до судорог і конвульсій, галюцинацій, а то й до явищ божевілля.

Наводжу кілька безперечно ефективних народних рецептів застосування полину.

Всередину. 1. При коліках у печінці відвар з листків полину, шавлії і ягід ялівцю , взятих для суміші порівну за вагою, а для відвару 4 столові ложки на 1 л води; п'ють по 3 склянки на день.

2. Коли починається запалення сліпої кишки, п'ють 2 рази на день, вранці і ввечері, полинову настойку на спирті по 12—15 крапель на ложку води.

3. При катарі товстих кишок приймають кожні 2 години по 1 столовій ложці напар з листків полину і шавлії , а замість чаю п'ють рідкий відвар з рису.

4. Круглих глистів виганяють, приймаючи по 3 ложки чаю з листків полину протягом 10 днів вранці (натщесерце) і ввечері (перед сном). Кожний раз після цього чаю рекомендується з'їсти півсклянки овіжонатертої моркви.

5. При смороді з носа спочатку стараються видалити первопричину, якою може бути хвороба горла, шлунка, зіпсовані зуби, цинготні ясна тощо, а потім п'ють щодня по 3 рази на день, поки не пройде хвороба, чай з листків полину і холодної м'яти , взятих порівну.

Зовнішньо. 1. Ушиби й опухи обкладають шматочками, намоченими у водному настої полину. Для цієї ж мети, особливо як кровоспинне, і для примочок на рани кращою за водний настій полину вважають у народі спиртову настойку квітучої трави або самих квіток (цілих кошиків) арніки гірської (Arnica montana L.). Це вже дуже рідка на Волині рослина. Горілчана настойка арніки була дуже популярними ліками. Нею користувались і всередину при ослабленні організму, слабостях непритомного типу та при багатьох інших нездужаннях. Спиртова настойка квіток арніки була популярна і серед чехів, які проживали в Західній Україні. Серед народу Волині, Ровенщини, Тернопільщини подібне застосування має схожа на арніку рослина — дивосил британський (nula britnica L.), який у народі помилково, також називають арнікою. Причина цієї істотної помилки, за нашими спостереженнями, не в аналогічному лікувальному діянні, а в схожості цих двох рослин. Звичка, що передається поколіннями, мати в домашньому побуті настойку арніки, можливо, і привела згодом до зникнення її. Через відсутність арніки почали збирати схожу рослину, вважаючи і називаючи її арнікою.

2. Для знищення гостриків — маленьких білих глистів, що гніздяться в задньому проході, після випорожнення роблять невелику клізму (склянка рідини) з відвару часнику (однієї середньої головки) на 1,5 склянки полинової водної настойки. Цю рідину затримують якомога довше і випускають. Клізми повторюють кілька днів підряд.

Категорія: Лікування шлунково-кишкових захворювань. | Додав: Адмін (15.11.2013)
Переглядів: 994 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу