Неділя, 24.11.2024, 20:21
Лікарські рослини та способи їх
застосування в народній медицині.
Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук
Меню
Загальні відомості про лікарські рослини [2]
Лікування шлунково-кишкових захворювань. [23]
Рослини,застосовувані в народі при лікуванні шлунково-кишкових захворювань
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Головна » Статті » Лікування шлунково-кишкових захворювань.

Рутка лікарська

Рутка лікарська

Fumaria officinalis L.— рутка лікарська. Дим'янка. Російська назва— дымянка лекарственная; польська — dymnica lekarska.

Родина: Papaveraceae — макові (підродина: Fumaria-ceae — дим'янкові).

Однорічний бур'ян, який росте на городах, у садах, на полях, засіяних яровою культурою колоскових, на свіжих могилах сільських кладовищ і взагалі на добрих, вироблених грунтах, на засмічених місцях. Поширена повсюдно, але розсіяно. В тих місцях, де дим'янка росте більш компактною масою, поле здається сизим — вкритим димом.

Стебло 10—50 см завдовжки, звичайно сланке, з висхідними квітконосними гілками, соковите. Листки складні, пірчасто-роздільні, з вузькими частками. Квітки блідо-рожеві, пелюстки на верхівці темніші з зеленою смужкою. Квітки зібрані у волоть. Плід однонасінний, на верхівці майже прямолінійно зрізаний або навіть вдавлений. Цвіте рутка майже все літо, починаючи з травня і до осені.

Збирають усю рослину під час цвітіння.

В народі вважають, що рутка збуджує апетит, зміцнює шлунок, злегка проносить, а також зміцнює серце.Вживання. Наукова медицина тепер не користується цією рослиною.

В народній медицині рутка вживається у вигляді сві-жовижатого з рослини соку разом з пивом або сироваткою: 20,0—25,0 г соку на 1 склянку; приймають 2— З чарки на день.

Користуються цим засобом після тривалої гарячки, при гемороїдальних кровотечах, після інших сильних кровотеч, при туберкульозі легень, після тяжких хвороб і взагалі тоді, коли стараються підтримати сили видужуючого після тривалої, виснажливої хвороби.

При появі на тілі прищів, лишаїв, різних висипів мажуть уражені місця свіжовижатим соком з рутки. Я помітив, що свіжий сік з рутки згубно діє на коростяного кліща. Часто на селі, не маючи засобів з аптеки, я рекомендував натиратися цим соком. На початку корости, поки кліщі не розмножились у великій кількості, полегшення наставало безумовно.

В зимовий період сушену рутку вживають при катарах шлунка із зниженою кислотністю: з пивом або сироваткою — 10,0 г рутки на півлітра пива, кип'ятять 7— 10 хвилин. За день випивають всю порцію.

При катарах шлунка із зниженою секрецією хворі виліковувались, вживаючи таку суміш: золототисячника — 2,0 г, звіробою — 2,0 г, тирличу — 2,0 г, деревію — 2,0 г, дикого цикорію —3,0 г, рутки — 4,0 г. Суміш заливають 1 л сирої води, намочу-1 ють на цілу ніч і вранці кип'ятять 5—7 хвилин; вона трохи настоюється, її проціджують і випивають все за день за 5 прийомів: натщесерце — 1 склянку і протягом дня — 4 рази по півсклянки.

Зберігання. Сушену рутку зберігають в ящиках, всередині викладених папером.

Категорія: Лікування шлунково-кишкових захворювань. | Додав: Адмін (16.11.2013)
Переглядів: 576 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу